Blog

System dachowy Prefa

System dachowy Prefa

Jak mogliście ostatnio zauważyć, w naszej galerii realizacji i na naszym facebook’u (który warto śledzić, aby być na bieżąco z dekarskim światem!) pojawiło się coraz więcej dachów pokrytych blachą Prefa, które wykonaliśmy dla naszych klientów z Krakowa i okolic. Dla niektórych temat nowy, ale śledzących nowinki dekarskie pewnie nie zaskoczymy. Dzisiaj kilka słów o produkcie marki Prefa, czyli blacha aluminiowa, która, przyznamy szczerze, robi naprawdę duże wrażenie. Nawet na nas, a widzieliśmy już nie jeden dach i nie jeden doskonały materiał.

—————————————————————————————————————————————————————
Szukasz sprawdzonego wykonawcy dachu z blachy aluminiowej Prefa w Krakowie?
Zapraszamy do kontaktu z Franc-Deker.
👉 Zadzwoń! 👈
tel:+48 600 83 94 16
Odbieramy między 7 a 16
—————————————————————————————————————————————————————

Materiał, czyli aluminium Prefa

Dachówki Prefa, jak również i panele dachowe wykonane są z aluminium, które stanowi rdzeń, następnie na nim od strony zewnętrznej jest warstwa obróbki wstępnej, warstwa podkładowa oraz lakier kryjący, od spodu tylko dwie pierwsze. Aluminium to materiał, który łatwo poddaje się obróbce, daje się bez problemów formować, a ponadto można go układać nawet w niższych temperaturach.

Dodatkowo materiał ten jest odporny na działania czynników zewnętrznych, co więcej właściwości aluminium, czyli pokrywanie się tlenkiem w kontakcie z tlenem, sprawia, że dach wykonany z blachy aluminiowej Prefa ma silne właściwości antykorozyjne. Nawet niewielkie uszkodzenie powłoki nie spowoduje powstania ognisk korozji na powierzchni dachu, a co za tym idzie, blacha Prefa zdecydowanie deklasuje swoich metalowych rywali w tym segmencie rynku. 15 kolorów powierzchni plus różnorodność kształtów przypominających dachówkę lub łupek czynią z blachy Prefa mocnego konkurenta również dla dachówek ceramicznych.

Kolejną zaletą Prefa jest lekkość. Wg producenta, waga materiału Prefa to zaledwie od 2,3 do 2,6 kg na metr kwadratowy. Dach pokryty blachą Prefa będzie od 10 do 20 razy lżejszy niż dach z dachówki ceramcznej. W przypadku remontowanych pokryć jest to mocny argument przemawiający za blachą aluminiową.

Dla osób dbających o środowisko naturalne, na koniec jeszcze fragment bezpośrednio ze strony producenta o ekologiczności tego rozwiązania:
„Aluminium jest prawie w 100% odnawialne. Do ponownego przetworzenia potrzeba zaledwie 5% energii użytej w procesie produkcji. Właśnie dlatego do naszych produktów wykorzystujemy głównie aluminium wtórne.
Długowieczne, prawie nie wymagające konserwacji, praktycznie w całości odnawialne i przyjazne dla środowiska, a przy tym łatwe w transporcie – dzięki aluminium łatwo osiągnąć pozytywny bilans ekologiczny.”

System dachowy Prefa

Jak każdy producent pokryć dachowych, tak i Prefa oferuje kompletny system dachowy, co oznacza, że oprócz podstawowych materiałów takich jak dachówki lub panele dachowe, mamy możliwość zakupienia gąsiorów, pasów podrynnowych, wiatrownic, rynien koszowych, rynien i wielu innych.
Odnośnie podstawowego materiału, Prefa posiada w ofercie:

  • dachówkę klasyczną – o łagodnej fali, materiał to aluminium o gr. 0,7 mm, 1 m² = ok. 2,3 kg = 4 dachówki, dostępną w 9 kolorach – od popularnego brązu, poprzez ceglasty, jasnoszary, na naturalnym kolorze materiału kończąc;
  • dachówkę klasyczną R.16 – unikalny żebrowany wzór, właściwości i kolorystyka identyczne jak w przypadku dachówki klasycznej, R.16 wyróżnia duży format pojedynczego elementu, co przenosi się na zapotrzebowanie na m² | 1 m² = ok. 2,5 kg = 3,4 szt.;
  • dachówkę łupkową – wyglądem przypominająca klasyczny gont, niewielka, ale wytrzymała dachówka aluminiowa, zapotrzebowanie 1 m² = ok. 2,5 kg = 10 dachówek łupkowych;
  • dachówkę w kształcie rombu 44x44mm – idealna do układania w karo, dostępna w 8 kolorach, zapotrzebowanie na 1 m² = ok. 2,6 kg = 5,24 szt.;
  • dachówkę romb 29×29 – poza ewidentną różnicą w wielkości, tą dachówkę wyróżnia dodatkowe tłoczenie na brzegach, które gwarantuje niezwykły wygląd dachu, zapotrzebowanie na 1 m² = ok. 2,6 kg = 12 dachówek;
  • panele dachowe FX.12 – posiadają nieregularne zagięcia na swojej powierzchni, które poza dodatkowymi wrażeniami wzrokowymi, usztywniają panele, tym samym gwarantując jeszcze lepszą wytrzymałość całej konstrukcji dachu, panele dachowy dostępny w 13 kolorach.

Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że renowacja lub ułożenie nowego pokrycia dachowego z użyciem blachy Prefa nie jest żadnym problemem. Dodatkowo możliwość zastosowania tego materiału na elewację sprawia, że oferta Prefa staje się mocno wyróżniająca.

System elewacyjny Prefa

Produkt na elewację, przynajmniej w części odpowiadają tym na dach, co pozwala w łatwy i płynny sposób „przejść” pokryciu dachowemu na elewację. Takie rozwiązanie daje projektantom bardzo duże pole do projektowania i dowolnego kształtowania wyglądu budynku. Taką możliwość daje: łupek fasadowy, łupek XL, romby oraz klasyczne panele elewacyjne. Dodatkowo w Prefa można znaleźć panele typu Siding oraz Siding.X. Dla amatorów klasycznych pokryć na fasady, Prefa przygotowała profil falisty, trójkątny, a także aluminiową płytę kompozytową.
Co warte wspomnienia, oprócz mnogości wzorów, to paleta kolorystyczna, która jest większa niż w przypadku produktów na dachy. Produkt Siding można zakupić w 23 kolorach.

Gwarancja na blachę Prefa

Prefa na swoje produkty i na kolor daje aż 40-letnią gwarancję, jak zapewnia na swojej stronie – na piśmie. Taką pewność i jednocześnie możliwość udzielenia tak długiej gwarancji Prefa argumentuje, poza wysoką jakością materiału, koniecznością montażu/układaniu przez fachowców.

Jako doświadczona ekipa dekarska, która nie boi się nowych wyzwań i szuka coraz to lepszych rozwiązań dla swoich klientów, nie mogliśmy się nie zainteresować takim materiałem na pokrycia dachowe. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami. Doradzimy, wycenimy dach, a na końcu ułożymy pokrycie dachowe i wszelkie elementy dodatkowe. Okna dachowe też zamontujemy!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na pokrycia z blachy.

Na koniec jeszcze nasze najnowsze dzieła z paneli dachowych Prefa.