Blog

Obróbka blacharska komina

Obróbka blacharska komina

Komin na dachu to często jedyny element, który właściciel nieruchomości widzi. Ma na to wpływ oczywiście wysokość, na jakiej znajduje się dach, a często również brak możliwości zobaczenia dachu z dystansu. Na szczęście dla naszych klientów możemy zagwarantować, co zobaczycie w dziale z realizacjami, że dachy i kominy wykonane przez naszych dekarzy są zawsze tip-top! A co z kominem? Dlaczego prawidłowa obróbka blacharska komina jest tak ważna?

Obróbka komina

Na szczelność dachu składa się kilka elementów, dlatego należy wybierać doświadczonych dekarzy, którzy zapewnią estetyczne, ale i solidne wykonanie pokrycia dachowego. W naszej pracy często widzimy dachy, które patrząc na materiał, mogłyby spokojnie posłużyć jeszcze wiele lat, ale ze względu na błędy w wykonaniu ten czas skończył się zdecydowanie za szybko. Komin jest jednym z takich newralgicznych elementów dachu. Każda nieszczelność wokół niego będzie powodowała dostawanie się wody pod pokrycie, a jakie są konsekwencje działania wody pod dachem, pokazywaliśmy nie jeden raz na naszej stronie. Dlatego prawidłowa obróbka blacharska komina, to po pierwsze szczelna obróbka blacharska. Po drugie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby komin pełnił również funkcję dekoracyjną. Zastosowanie blachy do obłożenia oraz jako czapa kominowa pozwoli zachować, poza szczelnością, estetyczny wygląd komina na długi czas.
Wykonujemy kominy z blachy stalowe, aluminiowej oraz tytan cynk. Komin w naszym wykonaniu może posiadać nawiązujące do wyglądu dachu rąbki, a także dekoracyjne wykończenie czapy lub gzyms. Jak zobaczycie w galerii, komin nie jedno ma imię.

Poniżej prezentujemy małą galerię kominów wykonanych przez naszych dekarzy.