Blog

Prawidłowy montaż okien na płaskim dachu

Okna dachowe to popularne rozwiązanie zwłaszcza w domach, w których poddasze jest wykorzystywane jako mieszkalne. Pięknie doświetlają wnętrza, a tak naprawdę umożliwiają zamieszkanie w przeszłości niezamieszkanych części domu. Bez dostępu do światła słonecznego strychy i poddasza w starych domach pozostawały jedynie miejscami do przechowywania. Z oknami dachowymi praktyczne wykorzystanie tych przestrzeni stało się możliwe.

Jednak czasami zdarza się, że coś tak prostego, oczywiście dla specjalistów w temacie lub dekarzy, jak montaż okna dachowego zostanie źle wykonany i zamiast cieszyć, staje się powodem do niepokoju.
Podobnie sytuacja wyglądała w prezentowanym dzisiaj przypadku. Dach płaski lub o nieznacznym nachyleniu pozwala na montaż okien dachowych, ale wymagają one specjalnego szczelnego montażu, a często również zastosowania specjalistycznych systemów montażu okien dachowych. W przypadku tego klienta doszło do rozszczelnienia, przeciekania oraz całkowitego zniszczenia okien. Jedynym sposobem było podniesienie okien ponad połać dachu oraz zwiększenie ich kąta nachylenia tak, aby spływająca woda miała ujście, a nie wpływała w każdą najmniejszą szczelinkę niszcząc okna oraz doprowadzając do pojawienia się wody wewnątrz.
W poniższej galerii prezentujemy zdjęcia z realizacji. Dwa pierwsze to stan, jaki zastaliśmy na dachu, a trzy ostatnie zostały wykonane po prawidłowym montażu okien dachowych na płaskim dachu.