Blog

Montaż systemu płaskich dachów od Fakro w Krakowie

Montaż systemu płaskich dachów od Fakro

Dachy płaskie w Krakowie i okolicach, przynajmniej w przypadku klientów prywatnych, to rzadkość. Zazwyczaj dach płaski spotykamy na budynkach wielorodzinnych. Zaletą posiadania dachu płaskiego w domu jednorodzinnym jest możliwość pełnego wykorzystania najwyższej kondygnacji, ponieważ nie ma skosów. Aby doświetlić takie pomieszczenia można w dachu płaskim zamontować okna dachowe. Najlepiej z wykorzystaniem stworzonych specjalnie do tego celu systemów płaskich dachów.

Standardowo okna dachowe montujemy na dachach, których minimalny kąt nachylenia, jak podaje Fakro, wynosi 15°. W przypadku dachów o mniejszym kącie, a takimi dachami są właśnie dachy płaskie, producent oferuje specjalny System Płaskich Dachów EFW. Z czego składa się ten system? System EFW składa się z 2 elementów: drewnianej obudowy z ociepleniem oraz z kołnierza łączącego montowane okno z obudową.

W przypadku naszego klienta okna zostały zamontowane bezpośrednio w dachu. Z czasem okazało się, że przeciekają, dlatego konieczny był demontaż istniejących okien, montaż systemu, czyli zwiększającej kąt nachylenia obudowy wraz z kołnierzem, ponowny montaż okien oraz, aby zapewnić prawidłową szczelność, ułożenie papy na obudowie oraz dachu.
Cała operacja przeprowadzona odpowiednio wcześniej pozwoli uratować okna, lub nie dopuści do strat we wnętrzu. W takich przypadkach lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Szukasz sprawdzonej ekipy dekarzy, która prawidłowo zamontuje okna dachowe?
☎ 600 83 94 16
📧 KONTAKT