Blog

układanie poszycia z blachodachówki Kraków

Montaż okien dachowych w trakcie wymiany dachu – Kraków

Wymiana poszycia dachu to dobry moment, aby dokonać pewnych zmian w przestrzeni domu i poddasza, które może być nieużytkowe (np. strych), lub jak w tym przypadku zamienić się w całkowicie użytkową część. Inwestor podjął decyzję o całkowitej wymianie nie tylko dachu, ale również krokwi oraz ocieplenia. Aby doświetlić poddasze postanowił zamontować okna dachowe balkonowe. Okna takie posiadają dwa skrzydła, które po otwarciu tworzą balkon umożliwiający swobodny dostęp do wnęki i dające możliwość wyjrzenia na zewnątrz. Jednocześnie okna tego typu pięknie doświetlają poddasze i zapewniają większą widoczność niż standardowe okna dachowe.

Układając nowe krokwie wzięliśmy pod uwagę zmianę w funkcji pomieszczenia i krokwie zostały położone tak, aby ich rozstaw umożliwiał odpowiednie docieplenie poddasza. Montując okna pamiętaliśmy o ich prawidłowym obsadzeniu, czyli mamy korytko do odprowadzenia skroplin oraz folię prawidłowo wyciętą, z zaklejonymi rogami.

Zakres usługi: zdjęcie starego pokrycia dachu wraz z krokwiami, ułożenie nowych krokwi, folii, kontrłat i łat, pomoc w doborze odpowiednich okien dachowych (rodzaj, wysokość, miejsce montażu, usytuowanie klamki), montaż okien dachowych, ułożenie blachodachówki, obróbki wokół komina oraz obróbki szczytowe (wiatrownica).