Blog

Blacha aluminiowa Prefa na rąbek stojący

Dach z blachy aluminiowej Prefa na podwójny rąbek stojący | Kraków

🚨🚨🚨
Szukasz rzetelnej firmy dekarskiej do ułożenia pokrycia dachu z blachy Prefa? Zadzwoń! tel:+48 600 83 94 16

Odbieramy między 7 a 16

W sezonie letnim wykonaliśmy dach na niezwykłym, pod względem architektonicznym, budynku jednorodzinnym w Krakowie. Na dachu blacha Prefa, z którą mieliśmy do czynienia po raz kolejny, ułożona na podwójny rąbek stojący. Wykonanie samego pokrycia dachowego zajęło nam sporo czasu, głównie przez jego wielkość, a także przez detale, które wykonaliśmy z niezwykła precyzją. O wielkości dachu niech świadczy to, że w trakcie zlecenia wywieźliśmy 14 kontenerów odpadów ze zużytych elementów i śmieci powstałych w trakcie naszych prac.

Poniżej szczegółowy opis dachu z blachy aluminiowej Prefa, na dole zdjęcia, a także film wykonany już po zakończeniu prac. I dodatkowo mały pokaz naszego nabytku.

Pracę rozpoczęliśmy od demontażu desek ułożonych na zakładkę (główne pokrycie dachu). Tak wykonane pokrycie dachu jest unikatowe, niespotykane i ładne, ale niestety krótko trwałe. Zdemontowaliśmy kolejne warstwy dachu tzn.: łaty, kontrłaty, papa, płyta osb gr 12mm, pełne deskowanie oraz część ocieplenia z wełny. Wyrównaliśmy połać dachu (ugięte krokwie) poprzez przykręcenie desek 4×20 do boku wszystkich krokwi. Takie rozwiązanie jest najlepszym sposobem na uzyskanie idealnej i równej połaci dachu, a jednocześnie wzmacnia same krokwie. Następnie uzupełniliśmy ocieplenie z wełny zwiększając jego grubość o kolejne 10 cm. Zamontowaliśmy folię paroprzepuszczalną Evig Comfort 180 2T z paskiem klejącym, a następnie przybiliśmy kontrłaty 4×5 na uszczelce „IVT AQUA SEAL”. Cały dach pokryliśmy płytą „OSB 25″ wraz z wiatrownicami i ogniomurem. Na płycie OSB zamontowaliśmy folię firmy Dorken „Delta – Roof” jako folię przekładkową. Jednocześnie ułożyliśmy EPDM Resitrix skw gr 2,5 mm we wszystkich korytach zlewowych, a następnie zamontowaliśmy przy okapie, jak i w górnej części dachu, blachę perforowaną cynkową, która zapobiegnie wejściu owadów i gryzoni do warstwy wentylacyjnej. Zamontowaliśmy również okna dachowe FAKRO FPPV preSelect, do których boczne obróbki zostały wykonane przez nas bezpośrednio na budowie. Cały dach został wykonany w technologii rąbek stojący podwójny z blachy aluminiowej firmy Prefa grafit p10 -07 o łącznej powierzchni około 330 m2. Wiatrownice zostały wykonane i zamontowane na specjalnych listwach startowych i wczepowych tak, aby nie reagowały na zmianę temperatury powietrza. Na samym końcu zamontowaliśmy barierę przeciw śniegową systemową również z firmy PREFA.