Blog

Termoizolacja na krokwiach

Ocieplenie nakrokwiowe, czyli termoizolacja na krokwiach firmy Bauder

Dzisiejsza realizacja to kolejna nietypowa, nowatorska realizacja z naszym udziałem. Tym razem na zlecenie inwestora ściągnęliśmy pokrycie dachu z nowo wybudowanego budynku, położyliśmy nową termoizolację niemieckiej firmy Bauder (termoizolację na krokwiach), a następnie ponownie ułożyliśmy to samo pokrycie dachowe. Dachówka zastosowana na tym domu, to dachówka płaska firmy Creaton o nazwie Domino ( występuje w kilku różnych wersjach kolorystycznych).

Czym różni się termoizolacja na krokwiach od zwykłego ocieplenia wełną mineralną?

Przede wszystkim likwiduje się mostki termiczne, ponieważ płyty termoizolacyjne są kładzione bezpośrednio pod krokwiami lub na nich, tym samym zapewniając ciągłość izolacji (w przypadku układania izolacji między krokwiami pojawiają się wspomniane mostki termiczne). Na stronie producenta systemu zostało to wytłumaczone w bardzo obrazowy sposób, a mianowicie porównano izolację między krokwiami do zimowego płaszcza, w którym ktoś wyciął pasy. Mocno ujęte, ale jednak przemawia do wyobraźni. Poza zaletami w kwestii izolacji cieplnej, zastosowanie systemu ocieplania nakrokwiowego pozwala zastosować mniejszy rozmiar krokwi, ponieważ nie musimy go dostosowywać do grubości ocieplenia.
Cały system to płyty z pianki poliuretanowej składające się z kilku warstw. Płyty te są bardzo wytrzymałe oraz mają dodatkowo właściwości wygłuszające.

—— Zainteresowanych termoizolacją na krokwiach, zapraszamy do kontaktu z nami. ——

Fotorelacja z realizacji z udziałem ocieplenia nakrokwiowego Bauder.