Blog

Obróbka blacharska komina Kraków

Obróbka komina z klinkieru

Czy wiesz, że obróbka blacharska wykonana na kominach z klinkieru może znacznie wpłynąć na ich trwałość, szczelność i wygląd? Spotykamy się z tym bardzo często, że wykonane z klinkieru kominy niestety nie pozostają szczelne na długi czas. Z pewnością nie dorównują szczelnością pokryciu dachowemu. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Czy zdjęcie klinkieru jest konieczne? Nie, nie jest. Z naszej perspektywy najlepiej na takim kominie wykonać obróbkę blacharską, która zabezpieczy komin przed przeciekaniem i będzie sama w sobie bardziej szczelna, oczywiście prawidłowo wykonana, od samego klinkieru.
Tak jak widać na galerii dodanej do tego wpisu, klinkier i nieprawidłowo wykonana obróbka komina to bomba z opóźnionym zapłonem. Obłożenie kominów blach pozwoliło na uzyskanie wyjątkowego wyglądu dachu, a zarazem gwarancji szczelności.
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój komin z klinkieru będzie odpowiednio zabezpieczony, skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązania i wykonać solidną i trwałą obróbkę!