Blog

Dach z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi Kraków

Dach z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi

Dach, nad którym obecnie pracujemy, to konstrukcja wieńcząca ciekawy architektonicznie budynek w stylu nowoczesnym zlokalizowany w Krakowie. Budynek oraz inwestor postawili przed nami szereg wyzwań, ale z przyjemnością podjęliśmy się wykonania pokrycia na tym obiekcie. Jedną z innowacji będą zlicowane z powierzchnią blachy panele fotowoltaiczne. Aby było to możliwe przygotowaliśmy dwa zagłębienia, które zostały wyłożone folią EPDM. Zapewni ona szczelność pokrycia, a jak zapewne wiecie, lubimy wszelkie dachy z papy, więc szczelny montaż foli EPDM nie stanowił dla nas żadnego problemu. Tą membraną zostały również wyłożone rynny.

Kolejnym wyzwaniem był okapnik.  Od strony ogrodu konieczne było przedłużenie kalenicy stalową belką tak, aby mogła ona utrzymać ciężar przedłużonego okapu. Jeszcze więcej pracy wymagał okapnik na bocznej ścianie domu, który również należało wzmocnić 3 stalowymi belkami. Do nich przymocowaliśmy płyty OSB, na których ułożyliśmy folię oraz blachę.

Inwestor chciał uzyskać efekt spływającego na elewację pokrycia dachowego i będzie dokładnie tak, jak sobie wymarzył, a nawet lepiej. Skoro ma być ładnie, to położymy blachę Prefa w kolorze antracytowym na rąbek na dachu, a potem poprowadzimy całą linię rąbka w dół, aż do zawinięcia pod spód okapnika. Wszystko będzie wyglądało doskonale, ale na efekt końcowy musicie jeszcze poczekać.

Na razie zapraszamy na fotorelację z trwających prac.