Malowanie dachów

dach po wymianie pokrycia

Dachy przez cały rok wystawione są na działanie wielu niszczących czynników zewnętrznych takich jak deszcz, grad, palące słońce, zanieczyszczenia z powietrza, mróz. Zastosowanie nawet najlepszych materiałów na dach nie gwarantuje, że pokrycie dachowe będzie wyglądało „jak nowe”, a kolory zachowają swoje nasycenie. W wielu przypadkach, gdy dach traci na atrakcyjności i wyglądzie, nie trzeba decydować się od razu na wymianę całego pokrycia dachowego, często wystarczy samo pomalowanie dachu nową warstwą farby, aby ponownie cieszył oko.
W sytuacjach, kiedy widzimy zmatowienie powłoki dachu, mech na dachu lub niewielkie ogniska korozji, warto wykonać remont dachu i skorzystać z naszej usługi malowania dachów.

Oprócz usług dekarskich oferujemy Państwu profesjonalne malowanie dachów z blachy oraz malowanie dachówki.

Malowanie dachów z blachy Kraków

Nasza oferta malowania dachów z blachy obejmuje wszystkie typy blachy (blachy płaskie, faliste, trapezowe). Oferujemy fachowe doradztwo, wybór najlepszych materiałów i farb, profesjonalne podejście do każdego zlecenia. Na nasze prace udzielamy gwarancji.
Malowanie dachów z blachy obejmuje:

  • usunięcie łuszczącej się starej farby oraz ognisk korozji
  • mycie dachu z zalegającego brudu, jak również z pozostałości po czyszczeniu
  • odtłuszczanie
  • zabezpieczenie pokrycia podkładem dostosowanym do potrzeb powłok
  • pokrycie dachy farbą (ręcznie lub agregatem)

Malowanie dachówki Kraków

Dachy pokryte dachówką (czy to ceramiczną czy cementową) również można poddać czyszczeniu z zalegającego mchu oraz zabrudzeń. Takie ponowne malowanie dachówki ma na celu nie tylko poprawę jej wyglądu, ale również pozwoli przywrócić nadszarpniętą przez czas szczelność.

Remont dachu z dachówki zaczynamy od dokładnego umycia powierzchni dachu, następnie zabezpieczamy pokrycie dachowe środkami chroniącymi przed ponownym pojawieniem się mchu. Cały proces pracy z dachówką kończymy dwukrotnym malowaniem powierzchni.

Naszą ofertę malowania dachów kierujemy do klientów mieszkających w Małopolsce, w miastach tj. Kraków, Bochnia, Skawina, Wieliczka, Niepołomice, Myślenice jak również mieszkańców okolicznych gmin m.in. Mogilany, Libertów, Gaj.